فرشته های زمینی

 

تمام خاطرات بچگی ام پر از مهربونی های پدر بزرگمه...می رفت بالای درخت گردو و برامون گردو می چیند یا می کندمتفکر!


آب میوه مورد علاقه پدربزرگم آب هویج بود...چون هر روز می رفت بازار نزدیک خونشون و از مغازه آب هویج می خرید و همون جا می خورد...شاید هم دوتا می خرید...نمی دونم.


روزی که فوت کرد...من تو خونه داشتم فیلم هندی می دیدم...وقتی دایی ام زنگ زد و رفتیم خونه پدر بزرگم...یه پارچه سفید روش بود...دلم می خواست پارچه رو می زدم کنار و بوسش می کردم...ولی ترسیدم...این اولین مرگی بود که می دیدم.


پدر بزرگم به جمع ما نوه ها می گفت حاج خانم ها...موقع خاک سپاری فقط این صدا تو گوشم بود و من مثل هر دفعه می گفتم جانم بابا جانبغل...البته اون روز فقط توی دلم.


روز مرگ...فقط پرستارش پیشش بود...براش آب هویج گرفت و خورد...و بعد از چند دقیقه دیگه علایم حیاتی نبودند...پرستارش می گفت این راحت ترین مرگی بوده که تا به حال دیده.


پدربزرگم فکر می کرد چون سید ام ،خیلی خوبم...وقتی می رفتم خونه شون موقع ورود ام صلوات می فرستاد و ازم می خواست روی سرش دست بکشم و صلوات بفرستم که حالش خوب بشه...که هیچ وقت هم خوب نشد...و نمی دونم چرا هیچوقت هم از صلوات های من ناامید نمی شد.


هنوز هم هر کس می گه خدا بیامرزه پدر بزرگت رو زیاد خوشم نمی آد...چون می دونم آمرزیده هست...آمرزیده رو که دوبار نمی آمرزند...امروز ٩ تیر سالگرد رفتنشه.


امیدوارم سایه ی بزرگامون از سرمون کم نشه...ان شا الله.

/ 18 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صبا

سلام عزیزم.ببخش من نبودم ودیراومدم.براشون دعامیکنم که روحشون قرین رحمت وآرامش الهی باشه.[گل] به روزم

شاهزاده احسان میرزا

درود...چطورید؟ خدایش رحمت کناد////ما یاد اعلیحضرت یوسف شاه پدربزرگمان افتادیم...عجب مرد باحالی بود

HELL LORD

عیدتان مبارک...نیستید!؟ [گل][گل]

سایه سپید

[نیشخند]گردو می چیند نه عزیزم!!!گردو می چید!!!!

سایه سپید

عزیزم ما همیشه به رحمت خدا نیازمندیم.... وای سیدی و تا حالا رو نکرده بودی؟!یالله عیدی منو بده بیاد...دیروز عید سیدا بود...

سایه سپید

و مطمئن باش همون آرامش زمان مرگشون بخاطر صلواتات بوده....رفتن از این دنیا خیلی وقتا شفا هست...

سایه سپید

بوس بوس...مواظب خودت باش خانومی....زودتر بیا اپ کن

رایان

از اصطلاح خدا بیامرزه بدم میاد. یه آدم گناهکار جلو چشمم میاد که منتظره یکی با منت گناهانش رو لطف کنه ببخشه! روحشون شاد و یادشون جاودان. عاشق پدربزرگها و مادربزرگها بودم و هستم. ماله هر کی می‌خاد باشه. [زبان] از آشناییتون خوشوقتم. [گل]